Portfel a portmonetka, czym się różnią?

portfel i portmonetka

Jednymi z najpopularniejszych dodatków do odzieży – zarówno damskiej, jak i męskiej, bez dwóch zdań są portfel oraz portmonetka. Przyjęło się, że często używamy wspomnianych określeń zamiennie. Tymczasem okazuje się, że te dwa rodzaje produktów oznaczają zupełnie inne gadżety. Poręczny portfel, a także zgrabna portmonetka, przeznaczone są przede wszystkim do przechowywania pieniędzy – korzystamy z nich na co dzień podczas zakupów i nie tylko, jednakże w praktyce są znacząco odmienne. Jako eksperci spieszymy z pomocą i wyjaśnieniami!

Portfel – coś więcej niż zwykłe akcesorium

Co do tego, że wysokiej jakości portfel wygląda świetnie, nikt nie ma chyba wątpliwości. Efektownie obszyty, wykonany z ładnego materiału, najczęściej naturalnej skóry – stał się synonimem nieprzemijającej klasy. Podstawowa różnica pomiędzy portfelem a portmonetką polega jednak na tym, że charakteryzuje się on dużą liczbą przegródek – przygotowanych z myślą o dokumentach czy kartach kredytowych. Warto dodać, że coraz częściej spotyka się modele bez kieszonki na bilon. Są one idealne dla osób preferujących płatności elektroniczne albo tych, którzy nie lubią wypychać kieszeni dużymi portfelami.

Zgrabna portmonetka – nie tylko kobiecy atrybut

Sama portmonetka odznacza się też specyficznym układem. Można ją wygodnie otwierać bez ryzyka wysypania pieniędzy. Na pierwszy rzut oka jest zazwyczaj drobniejsza od portfela. Wyróżnia się charakterystycznym kształtem i niewielkimi rozmiarami. Jej cechą charakterystyczną jest zamykana na tzw. bigiel mała kieszonka – idealna na monety. Oczywiście w portmonetce znajduje się w niej również przegródka na karty i banknoty, która na ogół jest przytwierdzona z tyłu. Preferują ją przede wszystkim kobiety – mające słabość do małych, uroczych akcesoriów. Doceniana jest też przez starsze panie i... dzieci, które nie dysponują dużą gotówką i zazwyczaj robią jedynie drobne zakupy.

Uważamy, że bez dwóch zdań warto zaopatrzyć się zarówno w portfel, jak i w portmonetkę. Można ich używać wymiennie, np. na co dzień korzystać z większego akcesorium, a na wakacje zabierać poręczny gadżet, który łatwiej schować bez obaw w turystyczny plecak. Wszystkie modele dostępne w naszym sklepie internetowym wyglądają doskonale, przyciągając wzrok ze względu na intrygujące kolory oraz modne fasony. Chcesz wyróżniać się z tłumu? Preferujesz elegancję i minimalizm, wybierając odcienie naturalnej skóry bądź czernie? Postaw na propozycje Diano.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl